Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Piercing


Piercing to sztuka zyskująca coraz więcej zwolenników na całym świecie, to sposób ozdabiania ciała przeznaczony dla osób odważnych i zdecydowanych, zaliczany jest do metod modyfikacji ciała.

Polega na przekuwaniu ciała różnego rodzaju kolczykami czy agrafkami w praktycznie każdym możliwym miejscu.

Kolczyki przeznaczone do piercingu, w odróżnieniu do tych tradycyjnych, które nosi się w uszach, są wykonane z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia.

W piercingu do najczęściej używanych typów kolczyków (nazywane są tak ze względu na posiadany kształt) zalicza się:
- kółko zapinane kulką ( z angielskiego captive bead ring – CBR);
- podkówka (circular barbell);
- banan (bananabell);
- sztanga (barbell);
- sztanga powierzchniowa (surface bar)

Zabieg musi być przeprowadzany w sterylnych warunkach i trwa około 2 minut. Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skóry oraz jednorazowej igły welflonowej lub specjalnej igły iniekcyjnej. Do niektórych przebić używa się skalpela (na przykład do tak zwanych tuneli). Warto przestrzec także przed korzystaniem z usług piercerów wykorzystujących pistolet do przebijania. Jest on niebezpieczny, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizn oraz wyrządzić wiele szkód i nie powinno się przeprowadzać zabiegów przy jego użyciu.

Po zabiegu należy zadbać o poprawne zagojenie się nowo przekłutego miejsca. Piercing goi się dłużej niż tatuaż i w zależności od miejsca przekłucia różny jest czas gojenia się piercingu (wynosi on od czterech tygodni – na przykład przegroda nosowa, płatki uszu, do roku – w przypadku pępka i miejsc intymnych).

W miejscach szczególnie wrażliwych należy zachować największą ostrożność. Po zabiegu pacjent może odczuwać swędzenie, pieczenie oraz ból. Dyskomfort ten jednak przechodzi. Ważne jest, aby kilka dni po zabiegu nie spożywać alkoholu ani narkotyków.

Sposób dbania o higienę przekłutego miejsca zawsze jest podobny, ale do każdego miejsca na ciele istnieją dodatkowe, indywidualne wskazania. Piercing pociąga za sobą wiele wyrzeczeń (na przykład przy kolczyku w wardze lub języku zalecana jest abstynencja w całowaniu, a przekłute miejsca intymne wymagają użycia prezerwatywy podczas stosunku płciowego).

Proces przekłuwania jest praktycznie bezpieczny. Poważniejsze komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko. Można zarazić się gronkowcem lub wirusem zapalenia wątroby typu C. Również przy przekłuwaniu języka. Jednak są to sporadyczne przypadki. Przy zachowaniu sterylnych warunków i podczas gdy zabieg wykonywany jest przez specjalistę praktycznie nie mamy się czego bać.

Każdy piercing może zostać odrzucony, nie powoduje to żadnego bólu. Oznaki odrzucenia to: wydzielanie się jasnego płynu, powiększanie się otworów oraz ich zaczerwienienie, swędzenie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com